Floating

 

Wyobraź sobie harmonię twojego ciała ze światem. Umysł niezmącony żadnym hałasem i zewnętrznymi bodźcami odpoczywa, nabiera nowej energii. Twoje ciało jest wolne. Bez bólu, bez zmęczenia, bez napięcia… Odkryj świat harmonii dzięki Bosco Boso.

 

Floating to siła natury zamknięta w nowoczesnej kapsule. Twoje ciało unosi się swobodnie na powierzchni wody zawierającej leczniczy roztwór Epsom. Dzięki zastosowaniu temperatury wody i powietrza tożsamej z temperaturą ciała odczuwasz idealny stan i odprężenie. To wszystko sprawia, że masz wrażenie lewitacji. Odcinając bodźce świata zewnętrznego odczuwasz kojący spokój, a napięcie nagromadzone w twoim ciele zaczyna zanikać.

 

Sól Epsom to naturalnie czysty związek mineralny. Ma wartość PH obojętne dla skóry, zawiera wiele drogocennych pierwiastków – nie mniej niż 9,7%  czystego magnezu i 12,9% czystej siarki. Jest to naturalny środek, który jest od dawna używany w wielu dolegliwościach, dla celów kosmetycznych i korzyści zdrowotnych.

sesja 90 minut
karnet 4 x 90 minut
karnet 10 x 90 minut

SPRAWDŹ

NASZE

AKTUALNE

PROMOCJE

506 160 475

515 247 323

Bosco 4 You

Zabierz przyjaciół na wyjątkowe chwile w Bosco Boso.
Oferta obejmuje wynajem Bosco Boso na 4 godziny przez maksymalnie 8 osób, jedynie na wyłączność.

W tym czasie można skorzystać:
• z sauny Ganbanyoku (2 osoby na godzinę, przez 4 godziny maksymalnie 8 osób),
• z floatingu (2 osoby przez 1,5 godz., przez 4 godziny maksymalnie 4 osoby).

kapsuła floatingowa

Bosco for 2

Przedstswiamy Wam usługę Bosco dla par.

Świetna jako prezent, idealna jako rozwiązanie dla pary, która chce się głeboko zrelaksować nie wyjeżdżając z miasta.

Usługa obejmuje :

  • strefę Bosco Ciszy na wyłączność
  • dla Państwa na czas 3 godzin
  • poczęstunek i napoje
  • dwa seanse floatingu
  • dwa seanse w saunie ganbanyoku
  • niebanalny i kojący klimat Bosco Boso

Ważne informacje

Historia floatingu

Współcześnie znany Floating jest dziełem amerykańskiego lekarza, neurologa, psychoanalityka i pioniera w badaniach nad izolacją psychiczną – John Cunningham Lilly. Stworzył on pierwowzór kabiny, która służyła do prowadzenia badań nad pracą mózgu pozbawionego bodźców. Początkowo kabina wykorzystywana do celów naukowych nosiła miano zbiornika deprywacji sensorycznej. Pod koniec lat 70 dr Peter Suedfeld i dr Roderick Borrie z University of British Columbia zaczęli badać korzyści wynikające z wykorzystania tej techniki. Wprowadzili nazwę Terapii REST, czyli Restricted Environmental Stimulation Therapy – Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. To właśnie jedna z żon uniwersyteckich badaczy otworzyła w 1979 roku pierwsze na świecie Centrum floatingu. Kolejne badania naukowe pokazały , że floating jest skutecznym rozwiązaniem na wiele schorzeń. Na świecie Floating stał się popularną metodą na relaks , przyśpieszoną odnowę biologiczną, ograniczeniem bólu oraz pobudzenie kreatywność.

Nauka o floatingu

Dla osób zainteresowanych zgłębieniem wiedzy na temat floatingu oraz terapią R.E.S.T. polecamy materiały:

Korzyści floatingu

Relaks i wewnętrzne ukojenie to nie wszystkie korzyści płynące z naturalnych właściwości floatingu. To także skuteczna i profesjonalna regeneracja psychofizyczna. Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej (float R.E.S.T.) niesie ze sobą korzyści fizjologiczne takie jak odciążenie kręgosłupa, mięśni i stawów, uwolnienie od ostrego napięcia, przyśpieszenie leczenia takich dolegliwości jak rwa kulszowa, lumbago czy skręcenia.

 

Ponadto floating:
– wspiera procesy przewlekłego leczenia,
– reguluje ciśnienie krwi i tętno,
– polecany jest osobom z chorobą wieńcową,
– pozytywnie wpływa na stan skóry oraz przyśpiesza leczenie chorób skórnych,
– działa wspomagająco w procesie odchudzania,
– wycisza i uspokaja, dzięki czemu poprawia koncentrację i pobudza kreatywność,
– redukuje stres,
– wzmacnia budowę włosów i paznokci,
– ujędrnia i odżywa skórę,
– wspiera medytację.

Kto może korzystać z floatingu?

Zabieg odprężenia szczególnie polecany jest osobom poddawanym długotrwałemu stresowi, które odczuwają zmęczenie lub chorują na depresje. Głęboki relaks z pewnością wspomoże sportowców oraz osoby przechodzące rehabilitacje lub zmagające się z bólami kostno-stawowymi. Floating to chwila wytchnienia dla osób uskarżających się na bóle kręgosłupa.

 

Przeciwwskazania i środki ostrożności:
• Padaczka
• Epilepsja
• Schizofrenia
• Niskie ciśnienie tętnicze krwi
• Menstruacja
• Kobiety w pierwszym trymestrze ciąży
• Otwarte niezagojone rany, skaleczenia
• Bezpośrednio po zabiegu depilacji
• Wszczepiony rozrusznik serca
• Nowotwory złośliwe skóry
• Ciężkie depresje lub psychozy (leczone psychiatrycznie)
• Zakrzepica
• Zapalenie ucha
• Zakaz korzystania po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych
• Osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców

Jak przygotować się do seansu?

Unoszenie się na wodzie to niezwykłe doznanie, do którego nie trzeba specjalnego przygotowania. Warto jednak zastosować się do kilku porad. Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy podrażniać skóry depilacją. Ostatni posiłek przed sesją należy spożyć maksymalnie 2 godziny wcześniej, nie należy także spożywać kawy.

Co należy zabrać ze sobą?

Wybierając się do naszego gabinetu zabierz ze sobą ręcznik oraz klapki.

Ile trwa jedna sesja?

Jedna sesja zabiegu trwa 90 minut. Pełny efekt ukojenia i relaksu można uzyskać po 3-4 sesjach.

Jak działa kapsuła do floatingu?

Kapsuła i kabina służy do leczniczego zabiegu neuropsychohydroterapii. Przeprowadzana jest w niej terapia R.E.S.T (Terapii ograniczonej Stymulacji Środowiskowej). Zabieg wykonywany jest w dźwiękoszczelnej, hermetycznej, termoizolacyjnej kapsule lub kabinie, która wypełniona jest solanką Epsom symulującą środowisko Morza Martwego. Roztwór ma działanie: przeciwzapalne, antybakteryjnie, odtruwające. Każda z kapsuł posiada możliwość otworzenia od wewnątrz. W trakcie zabiegu cały czas jest możliwość skontaktowania się z obsługą salonu poprzez wbudowany system.

Bezpieczeństwo i higiena seansu

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, że woda z roztworem soli Epsom sama w sobie ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne. Dodatkowym zabezpieczeniem jest wbudowany system filtracji i oczyszczania zamontowany w kapsule.

Jak przebiega sesja floatingu?

Wchodzimy do kapsuły i kładziemy się na powierzchni wody o temperaturze ciała. Dzięki wysokiemu zasoleniu solą Epsom , ciało bez wysiłku utrzymuje się na powierzchni w stanie podobnym do nieważkości. Nie trzeba umieć pływać – woda jest płytka, a ciało samo się na niej unosi. Wyłączamy światło. Otula nas ciemność i cisza . Umysł zostaje odizolowany od bodźców zmysłowych. Nie ma obrazów, dźwięków, zapachów. Ciało się rozluźnia. Spada ciśnienie krwi, poprawia się krążenie. Wydziela się mnóstwo endorfin, naturalnych substancji przeciwbólowych. Podczas terapii floatingowej mózg zmienia swoją pracę z fazy alfa na fazę theta , to moment w którym człowiek zapada w sen i wchodzi stan jaki buddyjscy mnisi osiągają po kilku godzinach medytacji. Naszym gościom polecamy sesje nago , dzięki temu można jeszcze bardziej uwolnić się od bodźców otaczającego świata.

Wszelkie prawa zastrzeżone BoscoBoso
Projekt i wykonanie redMustang Agency ®

CLOSE
CLOSE